WSK FINAL CUP 2015
MATTIA OPÄŤ NA BEDNI :-D
03.11.2015
MATTIA uzavrel sezónu 2015 krásnym tretím miestom na záverečnom podujatí roka WSK final cup (svetové finále WSK) Dokázal tak, že je mu úplne jedno na akej motokáre sedí a že vie vyhrať aj keď nemá najrýchlejšiu motokáru. Už v kvalifikácií zasial zrnko úspechu celkovým deviatym miestom čo mu zabezpečilo štart v kvalifikačných rozjazdách z druhej línie zo štvrtej a tretej priečky. Kvalifikačné rozjazdy bol raz štvrtý, dvakrát tretí a raz druhý a nazbieral 12 penalizačných bodov a štart v PREDFINÁLE B z tretej priečky. Predfinále B vyhral, keď po úspešnej spolupráci s Leonardom Marsegliom unikol zvyšku pola a v poslednej zákrute predviedol majstrovský predbiehací manéver. Vo finále štartoval z prvej rady (druhého miesta) a aj keď zaostával za nejlepšími časmi na kolo 0,1sekundy dokázal si svojim majstrovstvom vybojovať celkové tretie miesto a dokázal, tak opäť vystúpiť na pódium v krásnom areáli ADRIA. Mattia Müller bol v seriáli WSK super master series zo štyroch pretekov stále na pódiu (tri druhé miesta a jedno tretie) a teraz sa opäť postavil na pódium. MATTIA MÜLLER je SLOVENSKÝ NAJÚSPEŠNEJŠÍ PRETEKÁR MOTORŠPORTU ZA ROK 2015. Ani Gonda ani Homola sa mu tento rok nemôžu vyrovnať a takmer vyhral aj titul MSR a to mal o dva preteky menej ako konkurencia (zaostal len o sedem bodov za víťazom MSR 2015) VĎAKA PATRÍ: teamu MORSICANI RACING a za predošlé úspechy vo WSK super master MAURO VILLA a NOVIELLO ENGINE ako aj RENZO CUCCO. AMMAZZA !!!!!!!