Mattia MÜLLER – VÍCEMAJSTER SVETA MOTOKÁR WSK 2015

Dvanásť ročný  „taliansky Slovák“  narodený v Bratislave. Jeho mama pochádza z Talianska. Tento mladý jazdec dobíja svet na motokárach v najprestížnejšej súťaži na svete WSK (World Series Karting).

V sezóne 2015 sa stal jazdcom tímu Noviello Engine a jazdil na motokárach  talianskej značky ENERGY, ktorá postavila nový víťazný podvozok triedy MINI60 (od 10 do 12 rokov),  v ktorej Mattia dokazoval svoje jazdecké majstrovstvo. Neskor počas sezóny prešiel do tímu MORSICANI RACING, stajňa, ktorá používa podvozky TONYKART a ktorou získal tretie miesto v koncoročnom preteku WSK FINAL CUP 2015 v kategórií MINI60 a krásne ukončil svoje pôsobenie v tejto triede.

 

Súťaž WSK je najdôležitejšia súťaž na svete motokár. Mattia Müller skončil celkovo druhý, teda sa stal vicemajstrom sveta. WSK je pre kartistov, ako pre ostatné formule /F1/.

Zo súťaže WSK vyšiel  Kubica, Hamilton, Rosberg, Kvyat, Sainz, Verstappen , ktorý ma 17 rokov je v teame Toro Rosso.

Cesta je dlhá, ale je to jednoznačná liaheň talentov.

 

WSK pozostáva zo štyroch pretekov. Výsledky Mattia Mullera:

1. pretek – ADRIA – 2. miesto

2. pretek – 7 LAGHI – 2. miesto

3. pretek – La CONCA –  3. miesto (štart z 12.miesta a do poslednej zákruty vošiel z 2. miesta)

4. pretek – SARNO – 2.miesto  (štart zo 4.miesta)

WSK FINAL CUP koncoročný event pozostávajúci z jedného preteku. 

Ranné prefinále 1. miesto, štart vo finále z prvej rady druhého miesta v cieli 3. miesto opäť pódium 

MATTIOVÁ KARIÉRA:

Mattia Müller

Mladý jazdec už predtým ukázal svoje schopnosti na Slovensku a v Čechách, keď ako 7-ročný (vtedy jazdil na výnimku v triede Mini60) dokázal zdolať dvanásťročných pretekárov.


V roku 2011 začal jazdiť na značke LENZOKART a skončil celkovo tretí na Majstrovstvách SR v triede Mini60. V tej istej sezóne vyhral český KARTING CUP.

V decembri roku 2011 sa zúčastnil v Neapoli (SARNO) pretekov o trofej Ayrtona Sennu, kde došiel celkovo piaty vtriede BABY 60 (chlapci vo veku od 8 do 10 rokov).


Od roku 2012 začal zbierať skúsenosti na medzinárodných podujatiach a zúčastňoval sa aj niektorých domácich pretekoch na ktorých vždy skončil na „pódiu“.


Rok 2014 - Mattia sa stáva Majstrom Slovenska.

Má za sebou ostrú tretiu sezónu vo „WSK“ v triede MINI60, kde štartuje cca 60 motokár a len 34 sa prebojuje do finále. Mattia sa vždy do finále dostal a väčšinou skončil okolo desiateho miesta, ale tento rok už na januárových pretekoch ukazoval pódiový potenciál. Na pretekoch WSK Super Master Series 2015 na 1. preteku seriálu dosiahol životný úspech, keď vyhral ranné predfinále a štartoval z pole position a do cieľa finále došiel tesne druhý. V druhom preteku (7 Laghi) to malo podobný priebeh, ale za výdatného dážďa. Tretí pretek v La Conca bol dramatickejší, ale Mattia dokázal dôjsť z dvanásteho miesta na tretie a opäť pódium. V poslednom preteku v Sarno vyhral sobotné kvalifikácie a v nedeľu štartoval zo štvrtej priečky. Došiel druhy, keď prvú polovicu závodu viedol.
Mattia Müller
.
Rok 2015 – Vicemajster sveta WSK super master a Tretí na WSK Final Cup Tohtoročná sezóna bola pre Mattiu plná očakávaní, kedy sa rozhodol zabojovať o pódiové umiestnenie vo svetovej sérií WSK, ktorú jazdí. Jeho želanie sa vyplnilo.
Niekoľko odkazov na preteky:

Ďalšie informácie o Mattiovi nájdete na stránkach:
Vaše rozlíšenie je pixelov.